Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Torns IF
En klubb - ett hjärta

Bemanningsrutiner och instruktioner
Cafeterian bemannas av föräldrarna i våra ungdomslag.

Rutiner och instruktioner

Rutiner för hur föräldrarna i ett lag hanterar nyckel, uppstart och städning, samt instruktioner för hur man sköter tex kaffemaskin, korv, swish, och kortbetalningar finns framme inne i kafeterian, men kan även läsas här:


Bemanningsschema

Länk till bemanningsschema finns här:

 

Frågor

Vid eventuella frågor kontakta:

Reza Kharraziha
 0705-272505
 rekh@cellavision.se

Om cafeterian


Cafeterian har öppet under alla våra stora arrangemang som Stångby loppis, Stångbymässan, och A-lagets seriematcher. Den nyttjas även som mötes- och festlokal.

Överskottet från vår cafeteria är en viktig inkomstkälla för föreningens verksamhet. 

För att cafeterian ska fungera på bästa sätt har vi en särskild cafeteriagrupp som bl.a. sköter inköp och bemanning till cafeterian. Vill du vara med i cafeteriagruppen, eller har andra frågor angående cafeterian går det bra att kontakta någon i cafeteriagruppen.


Varje ungdomslag i föreningen skall dessutom ha en representant för att se till att laget har öppet vid sina egna hemmamatcher. Dessa representanter behöver inte vara med i cafeteriagruppen eller vara de som varje gång står i cafeterian vid dotterns/sonens hemmamatch, utan skall veta om hur cafeterian fungerar samt se till att föräldrarna hjälps åt.

Cafeteriagruppen

Annika Bensryd

0706-48 34 19

annika.bensryd@gmail.com

Senait Bohlin

0706-28 98 29

senait.bohlin@gmail.com

Gabriella Caleres

0733-76 66 99

gabriella.hansson@gmail.com

Julia Davies

0707-53 32 04

julia.davies@mah.se

Sara Ekstrand

0705-12 01 88

saraekstrand@telia.com

Reza Kharraziha

0705-27 25 05

reza_kharraziha@baxter.com

Carola Kyhle

0709-53 10 82

calle-kula@hotmail.com

Lilli Manfroni Zaar

0704-24 22 43

lilli.manfroni@gmail.com

Cecilia Rose

0705-24 40 21

cecilia.rose4@gmail.com


Har du något att tipsa, rekommendera eller annat "nyttigt" att delge oss i Cafeteriagruppen så kontakta gärna någon av ovanstående. Vi tar tacksamt emot idéer, tips och annat som kan vara bra för klubbens cafeteria och dess försäljning!
 
Huvudsponsorer
Stöd Torns IF via
Facebook
Twitter
Ettanfotboll