SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Torns IF
En klubb - ett hjärta

Välkomna att spela tennis på Tornvallen
 

Spela tennis

Torns IF har två välhållna tennisbanor (grus) där alla är välkomna att spela.

 

  • Pris: 80 kr/timme per tennisplan. Halva priset för barn.
  • Betala när du spelar med swish till 123 009 78 16.
  • Det går inte att förboka banorna, utan man spelar när det är ledigt.
  • Bildas det kö så gäller 1 timmes spel i taget.
  • Banorna är reserverade för tennisskolan under vissa tider i maj, juni och augusti.

Tennissektionen

 

Hans Dagnert
Tel: 046-24 86 30
Mobil: 070-273 99 94
E-post: hansdagnert@gmail.com

 

Har ni frågor om tennisbanorna eller vill vara med och hjälpa till i Tennissektionen i Torns IF är ni välkomna att kontakta Hans Dagnert.

Tennisskola 2022

Vi tänker även i år hålla en tennisskola för barn 6 år och äldre, med start måndagen den 2:e maj och tisdagen den 3e maj. Totalt blir det cirka 12 träningstillfällen (om vädret tillåter) en gång i veckan, där merparten ligger under maj och juni; sedan tar vi ett uppehåll över juli månad och avslutar med de sista gångerna i augusti.

 

Avgiften för tennisskolan är 900 kr. I priset ingår medlemsskap i Torns IF. Är du redan medlem i Torns IF så kostar det endast 600 kr för dig att gå i tennisskolan. Till alla våra fakturor tillkommer en administrationsavgift.

 

Anmälan sker genom att bli medlem på vår hemsida. Välj "Tennis Barn" resp. "Tennis Vuxen" i rullistan och följ därefter instruktionerna.

 

Om du har några frågor angående tenniskursen, hör av dig till vår tennisansvarige Hans Dagnert.

 

Tennisbanorna på Tornvallen.
 
 
Sponsorer
Stöd Torns IF via
Twitter
Facebook
Instagram
Ettanfotboll